Videókészítéshez a legkézenfekvőbb megoldás a mindig a zsebedben lévő mobiltelefon. Egyszerűbb videókat te is elkészíthetsz a céged social oldalaira, weboldalára. A videókészítés alapjairól már korábbi cikkünkben írtunk, most pedig megnézzük azokat az appokat, amelyek segítségedre lehetnek az utómunkában. Íme, a szerintünk legjobb ingyenes videószerkesztő alkalmazások androidra!
Quik
A GoPro által készített mobil applikáció elérhető Androidra és IOS-re egyaránt. Arra lett kifejlesztve, hogy a lehető leggyorsabban szerkeszthesd meg az elkészült videód, és már posztolhasd is a különböző platformokra. Gyakorlatilag egy kattintással tudsz effekteket és filtereket hozzáadni az eredeti felvételhez az app segítségével. A kész videót 720p és 1080p felbontásban tudod elmenteni. Egy kiváló program, viszont a teljesen automatizált működés során elveszik az alkotás szabadsága.
Előnyök:
- Automatikus szerkesztési funkciók.
- Nincsenek reklámok.
- A zenét automatikusan szinkronizálja a történet ritmusával.
- A Quik kompatibilis a GoPro-val.
- A videókat 60fps-ben mentheted el a sima lejátszás érdekében.
- A szerkesztett videókat elmentheted piszkozatként is.
Hátrányok:
- Kevés önálló szerkesztési lehetőség.
- Korlátozott videókészítési lehetőségek.
- Kevés átmenetek és effektusok.
- Rossz feltöltési lehetőségek.
Photon értékelés: 2/5
Adobe Premiere Rush
Aki már szerkesztett valaha képet vagy videót, az valószínűleg hallott már az Adobe valamelyik termékéről. 2018 októberében az Adobe elindította a Premiere Rush alkalmazást, amit kifejezetten azok számára tervezték, akik nem akarnak órákat eltölteni a videó szerkesztésével, ahogy ezt a neve is sugallja.
Az alkalmazás négy video- és három audio sávot kínál szerkesztésre. Feliratozhatod, hangkeverheted és fényelheted is a videót. Az exportálási lehetőségek a legtöbb közösségi médiaplatformra optimalizálódtak, beleértve a Snapchat, az Instagram és a Facebook szolgáltatásokat. Alternatív megoldásként exportálhatod a videót a helyi gépen, vagy elmentheted a felhőbe.
Aki gondolkozol azon, hogy komolyabban foglalkozzon a későbbiekben a videószerkesztéssel, annak ez kiváló belépési lehetőség ebbe a világba.
Előnyök:
- Egyszerre több video- és hangsávot kezel.
- Optimalizált exportálási lehetőségek.
- Kompatibilis a többi Adobe termékkel.
Hátrányok:
- Komolyabb munkához kevés önmagában.
- Ingyenes verzió korlátozott.
Photon értékelés: 4/5
KineMaster
Ez is egy alapvetően ingyenes applikáció, azonban ahhoz, hogy lekerüljön a vízjel a videóról már havidíjat kérnek el tőlünk, ami hosszú távon nem biztos, hogy kifizetődő. Az egyszerűnek tűnő felület ne tévesszen meg, nagy szabadságot kapsz a szerkesztéshez. Különálló rétegekben kezelheted a videót, képeket, feliratokat, effektusokat, és ezeket könnyen kombinálhatod egymással. Az eszközöd erőtartalékától függ, hány réteget tudsz használni.
Mindenkinek ajánlani tudjuk, aki meg tud barátkozni a vízjellel az ingyenes verzióban. Ezért kap tőlünk a maximális pontszám helyett egy négyest.
Előnyök:
- Rengeteg hatékony funkció.
- Átlátható kezelőfelület.
- Egyszerűen kezelhető.
- Több réteg a szerkesztéshez.
- Támogatja a 4k-s felbontást is.
Hátrányok:
- Ingyenes verzió korlátozott.
- Ingyenes verzióban vízjel a videón.
Photon értékelés: 4/5
VideoShow
Számos díjat kapott már a Videshow, ami nem véletlen, hiszen egy valóban megbízható és egyszerűen használható iveószerkesztő appról van szó. Megfelelő, ha Facebookra vagy Instagramra akarsz posztolni, de nagyobb munkához már nem ez a legjobb választás. A videó hossza nincs korlátozva, emojikat és szöveget illeszthetsz a videóba, és rengeteg effekt között válogathatsz.
Tökéletes, ha a Facebook feltöltés előtt fel akarod javítani a videód, de összetett feladatokra inkább mást keress.
Előnyök:
- Egyszerű és átlátható.
- Nincs korlátozva a videó hossza.
Hátrányok:
- Összetett feladatokra nem alkalmas.
Photon értékelés: 4/5
Powerdirector
A PowerDirector könnyen használható idővonal-felülettel rendelkezik, de időbe telik, mire kiismeri magát rajta az ember. Ha túljutsz a gyakorláson, onnantól kezdve gyerekjáték a videó szerkesztése, ebben segít a beépített oktatóvideó.
Több mint 30 különféle effekttel rendelkezik, amit hozzá tudsz adni a videóhoz, a legtöbb
szolgáltatás pedig elérhető az ingyenes verzióban is.
Egy jól összerakott videószerkesztő alkalmazás, azonban ha nem akarsz fizetni érte, sok kompromisszumot kell kötnöd.
Előnyök:
- Slow-mo szerkesztési lehetőség.
- Zöld hátteres videók.
Hátrányok:
- Ingyenes verzióban sok a reklám.
- Ingyenes verzióban vízjel a videón.
- 4k-s videó támogatás csak fizetős verzióban.
- Időbe tart megtanulni a kezelését.
Photon értékelés: 2/5
Moviemaker filmmaker
Egy másik remek 100%-osan ingyenes videószerkesztő alkalmazás a Moviemaker Filmmaker. Rövid videók vágásához tökéletes, azonban a sok reklám egy idő után nagyon zavaró. A többi szerkesztőhöz hasonlóan vághatod, válogathatod és rendezheted a videót, amiben még a fókuszpont is állítható.
Ha nem zavarnak a reklámok, akkor megéri kipróbálnod.
Előnyök:
- Egyszerű kezelés.
- 100% ingyenes.
- Sok választható effektet, matricát és szűrőt kapsz.
Hátrányok:
- Sok a reklám.
Photon értékelés: 4/5
VivaVideo
A VivaVideo inkább rövid klippek készítése esetén működik jól. A videót lassíthatod, gyorsíthatod. Szöveget illeszthetsz be és rengeteg szűrő és effekt közül válogathatsz. Egyszerű a kezelése, de komolyabb munkára alkalmatlan.
A videókat piszkozatként is el tudod menteni, így bármikor folytathatod a félbehagyott munkát.
Előnyök:
- Több, mint 200 videó szűrő és effektet használhatsz.
- Egyszerű kezelés.
Hátrányok:
- Ingyenes verzióban vízjel.
- Ingyenes verzióban korlátozott a videó hosszúsága.
- Hosszabb videókhoz nem megfelelő.
Photon értékelés: 3/5
Az objektív tények mellett sok olyan szubjektív tényező is van, ami mind meghatározza, hogy mennyire szeretjük használni az egyes alkalmazásokat. Próbáltuk összeszedni a legnépszerűbb videószerkesztő alkalmazásokat, és értékeltük a saját ízlésvilágunk szerint. Írd meg kommentben, hogy te milyen applikációkat használsz és mik a tapasztalataid velük kapcsolatban!